CHMIELOTY 2021

XI Ogólnopolski Piknik Paralotniowy 20-22.08.2021

Chmieloty 2018
Piknikowa brać paralotniowa
PPG-antowe trofeum
Wieczorna integracja
Tortowa impreza
Chmielaki oczami pilota
Jedyny słuszny baner :)
facebook_page_plugin

i po Chmielotach 2015....

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było i tym razem. VI edycja CHMIELOTÓW przeszła już do historii, 92 zarejestrowanych uczestników, 50 kilo zjedzonej kiełbaski, dużo zimnego piwa, trzy dni lotnej pogody, trzy smaczne torty, dziesiątki litrów wypalonej benzyny, setki startów i lądowań, goście z całej Polski i zorganizowana od początku do końca Pierwsza Paralotniowa Poczta. Tak w wielkim skrócie można przedstawić tegoroczne Chmieloty.Pierwsza Paralotniowa Poczta w Polsce

Trzy dniowy piknik w Krasnymstawie zorganizowany przez KSP podczas trwania 45 edycji Chmielaków, kolejny raz pokazał, że organizowanie takiej imprezy ma sens. Niektórzy z Was jadąc na Chmieloty zrobili ponad 1000 km w obie strony, chylimy czoła i wielki „szacun” dla Was. Cieszymy się, że przyjeżdżacie do nas i czujecie się tak jak u siebie bo o to nam chodzi. Nigdy nie chcieliśmy zrobić z tej imprezy komercji i może dlatego to tak wygląda i jest przyjemnie. Zawsze będziemy stawiać na bezpieczeństwo czy to się komuś podoba czy nie w końcu to my mamy zadbać o Was a Wy macie się tylko dostosować. A teraz zadam Wam pytanie czy wyobrażacie sobie taką lub podobną imprezę, gdzie nie ma kierownika startów, nikt nie ma radia i każdy robi co chce i lata nad głowami i robi popisy? Myślę, że odpowiedź nie jest trudna. Z roku na rok wyciągamy wnioski bo zawsze jest coś do zrobienia, w poprzednich latach nie zwracaliśmy w ogóle uwagi na to czy ktoś ma ŚK-ę i ubezpieczenie, a dzisiaj jest to tak oczywiste, że nikt z tym nie dyskutuje. Wypadek podczas takiej imprezy to kumulacja problemów dla organizatora a wypadek wypadkowi nie równy więc róbmy wszystko aby wyeliminować ten czynnik a nie mu pomagać bo licho nie śpi, weźcie to sobie do serca. Ostatnie trzy lata pokazują, że przez trzy dni trwania pikniku nawiedza nas około 100 pilotów i to jest ta grupa, która w najbliższym czasie pewnie się nie zmieni. Miejsca jest dużo i ta setka z pewnością mogłaby się nawet podwoić, piknik sam się reklamuje a my nikogo na siłę nie namawiamy, być może kiedyś to nastąpi i będzie jeszcze bardziej kolorowo na niebie.

Chciałbym jeszcze podziękować naszym sponsorom i osobom głęboko zaangażowanym w przygotowanie pikniku bo bez ich wsparcia przyjechalibyście na gołą łąkę. Czytając to chciałbym Was tu teraz zaprosić na kolejną VII edycję CHMIELOTÓW ale jest to tak odległa przyszłość i z perspektywy czasu organizacji tegorocznej imprezy tyle przeszkód, że nie zrobię tego aby nie być gołosłowny. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wszystko i miejmy nadzieję, że do miłego.

Pozdrawiam wszystkich

Mariusz Dziuba (Mecenas)

Prezes KSP